Uniwersalność i funkcjonalność podstawowymi atutami nowoczesnych stolików konsolowych

Stoliki konsolowe doskonale sprawdzają się jako praktyczny i estetyczny dodatek do mebli. Nie tylko zajmują mało miejsca, ale także tworzą stylowe akcenty wszędzie tam, gdzie chcemy ożywić zazwyczaj zaniedbane zakątki domu.

Obecnie na rynku można znaleźć modele stolików konsolowych, które zostały zainspirowane eleganckimi konsolami meblowymi z wielkich rezydencji z przeszłości.
Jest to jedna z przyczyn, z powodu której stoliki konsolowe stały się modnym wyposażeniem dostępnym w wielu różnych kolorach i rozmiarach.

Dzięki niewielkim rozmiarom nowoczesne stoliki konsole są szczególnie przydatne w ciągach komunikacyjnych, takich jak korytarze i hole wejściowe. Tutaj sprawdzają się jako niezastąpione wyposażenie wnętrz, na którym można postawić tacę, telefon i inne drobne przedmioty przydatne w codziennym życiu i do których można dodać wazon z kwiatami lub lampę stołową. Nad stolikiem konsolowym warto powiesić odpowiednio dobrane lustro, aby móc się w nim przejrzeć przed wyjściem.

Jeśli decydujemy się umieścić stolik konsolowy w salonie, najkorzystniej przekształcić go w oryginalną strefę barową, którą dobrze uzupełnić pufami lub stołkami. Z drugiej strony, stolik konsola w sypialni może tworzyć idealną scenę dla kolekcji perfum, szkatułek na biżuterię, książek i drobnych ozdób.

Wielką zaletą stolików konsolowych jest to, że można je idealnie dopasować do stylu aranżacji wnętrza, który najbardziej nam odpowiada, tworząc ciekawy kontrast z pozostałymi meblami. Dzięki tej zalecie stolik konsolowy staje się elementem przyciągającym wzrok w pomieszczeniu, z możliwością wyboru materiału, kształtu i kolorystyki, a także wykończenia.

W asortymencie stolików konsolowych można znaleźć tysiąc różnych wariantów tego praktycznego i estetycznego mebla, wysokie lub niskie, wąskie lub szerokie, o prostej lub wyszukanej konstrukcji, a każdy z tych modeli jest wykonany z myślą o wymaganiach klienta, nawet tych najbardziej indywidualnych. Pozwala to na dobranie stolika konsoli, który będzie można idealnie wkomponować do wybranego rodzaju pomieszczenia.

Spośród oferowanych stolików konsolowych na specjalną uwagę zasługują:

  • stolik konsolowy z czarnego lub białego metalu, minimalistyczny, który jest szczególnie odpowiedni do nowoczesnego mieszkania,
  • konsolę art deco z pozłacaną metalową ramą i szklanymi blatami najczęściej wykorzystywaną w przedpokoju lub innych rodzajach wejść,
  • stolik konsolowy z marmurowym blatem i mosiężną ramą idealny do wnętrz w stylu glam chic lub stolik konsolowy do salonu z litego drewna, jeśli stawiamy na styl wiejski.

Podobnie jak to już miało miejsce w przeszłości, stoliki konsolowe znajdują swoje miejsce również w jadalni. Jeśli lubimy organizować duże obiady i kolacje z rodziną lub przyjaciółmi zawsze przydaje się wąski stolik konsolowy, na którym można postawić talerze, spodki, tace, szklanki i wszystko inne, co nie mieści się na stole. A gdy impreza się skończy, nowoczesny stolik konsola staje się półką, na której można umieścić ramki ze zdjęciami, rośliny i inne przedmioty dekoracyjne.

Mając na myśli konsole, nie można nie podkreślić ich szczególnej roli, jaką odgrywają w przedpokoju, gdzie konsole wejściowe są jednym z najważniejszych mebli, ponieważ optymalizują przestrzeń, nie zagracając jej.

Główną funkcją konsoli do przedpokoju jest przechowywanie drobnych przedmiotów w zasięgu ręki, gdy wychodzimy z dom -u lub do niego wracamy, ale konsole wejściowe służą także do nadania osobistego i ciepłego charakteru przedpokojowi.

Niektóre konsole wejściowe są niejednokrotnie zaopatrzone w dwie lub trzy małe wbudowane szuflady. Można w nich umieścić pocztę osobistą, którą właśnie wyjęto ze skrzynki pocztowej lub inne dokumenty czekające na przeczytanie lub posortowanie.

Może Ci się również spodoba