Co zrobić, aby przestrzeń w kuchni wydawała się większa?

Sposoby na mało przestrzeni w kuchni:

Jeśli musisz się zmagać z wyzwaniami związanymi z małą kuchnią, takimi jak zatłoczone szafki i ograniczona przestrzeń na blacie. Jeśli w dzisiejszych czasach Twoja kuchnia wydaje się bardziej ciasna niż wygodna, być może nadszedł czas na dokonanie zmian. Sprawdź jak uzyskać wrażenie większej przestrzeni w kuchni.

Co zrobić, żeby kuchnia wydawała się większa?

Twórz przestrzeń w jasnych kolorach

Najłatwiejszym szybkim rozwiązaniem, szczególnie jeśli nie jesteś gotowy na ograniczenie kolekcji naczyń kuchennych lub zainstalowanie dodatkowego oświetlenia, jest odmalowanie. Ciemne i odważne ściany mogą sprawić, że kuchnia będzie zatłoczona (lub przytulna), podczas gdy jaśniejsze odcienie zapewniają przewiewność. Stwórz poczucie otwartości dzięki śnieżnym bielom, złamanej bieli, kremom, jasnożółtym lub bladym odcieniom szarości.

Unikaj silnego kontrastu wizualnego

Kiedy wybierzesz jasny kolor, zobowiąż się do niego. Aby ożywić sytuację, niektórzy właściciele domów popełniają błąd, wprowadzając akcentującą ścianę – jedną mocną, odważną ścianę w jasnej kuchni. W małej kuchni silny kontrast wizualny stwarza wrażenie segmentacji i ograniczenia. Lepszym sposobem na dodanie trochę optycznego charakteru do monotonnej kuchni jest zabawa z dodatkami poprzez kolorowe dekoracje okienne, ściereczki kuchenne lub akcesoria, takie jak zestawy pojemników.

Zwiększ przestronność dzięki szafkom

Rozważasz nowe szafki? Zdecyduj się na wyższe niż standardowe szafki jeśli nie jesteś do tego przekonany musisz wiedzieć, że wyższe szafki oznaczają więcej miejsca do przechowywania, co często jest idealnym rozwiązaniem w małej kuchni. Utrzymuj jasny kolor szafek (takich jak ściany) i unikaj skomplikowanych projektów drzwi, które mogą być zbyt zajęte dla małej kuchni. Płaskie drzwi frontowe najlepiej pasują do czystych linii kuchni. Zachowaj również prostotę osprzętu szafki: wybierz ukryte zawiasy, niskoprofilowe pochwyty lub wgłębione rowki w drzwiach szafki zamiast dużych, ozdobnych gałek i uchwytów.

Znajdź miejsce na wszystko

Książki kucharskie, przyprawy i drobny sprzęt AGD, pozostawione na blacie, zabierają cenne miejsce do pracy i zwracają uwagę na niewystarczające rozmiary kuchni. Oprócz wyższych szafek górnych, opcje takie jak ukryte regały do ​​przechowywania i wysuwane lub odchylane półki maksymalizują przestrzeń do przechowywania za schludnie zamkniętymi drzwiami. Pamiętaj: im mniej zagracona kuchnia, tym większa będzie.

 

Może Ci się również spodoba