Jakie kolory pasują kuchni ze ścianami z drewna?

Drewno niezaprzeczalnie powraca w kuchni, ale nie zawsze łatwo jest określić, które kolory będą pasowały do Twoich mebli. Drewno oferuje dużą swobodę i można wybierać pomiędzy kolorami naturalnymi lub popowymi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Naturalne kolory w drewnianej kuchni.

Drewno jest materiałem naturalnym, więc można je łatwo łączyć z naturalnymi kolorami! To dobrze, są bardzo modne i ponadczasowe jednocześnie. Jeśli zdecydujesz się na drewnianą kuchnię dla swojego nowego domu, dokonujesz właściwego wyboru.
Dla bardzo skandynawskiego ducha postawisz na biel na ścianach, ale także w akcesoriach i meblach, takich jak stół. Biały bardzo dobrze komponuje się z jasnym drewnem (sosna, jasny dąb, itp.). Można również zdecydować się na mineralne odcienie takie jak terakota, beż czy szary, które są coraz częściej obecne w skandynawskich dekoracjach. To samo dotyczy niebiesko-szarych i miętowych zieleni, które w ostatnich latach stały się kolorami ponadczasowymi.
Zauważ, że możesz również wybrać kolory takie jak beżowy, sznurkowy, tauperowy, szary, a nawet czekoladowy, które wprowadzą do kuchni bardzo ciepłą atmosferę. Używaj tych kolorów na kredensach, kafelkach lub pościeli stołowej. Twoja kuchnia nabierze wtedy bardzo naturalnego wyglądu z akcentem zen. Nie wahaj się podkreślić efektu poprzez instalację roślin przystosowanych do pomieszczeń wilgotnych.
W oryginalnej i eleganckiej kuchni można również połączyć drewno z czernią! Rzeczywiście, czerń podkreśli strukturę drewna i nada kuchni bardzo męski wygląd. Tu również nie wahaj się pomalować ściany, na przykład farbą łupkową, i pobawić się akcesoriami. Zainspirujcie się przemysłowym stylem tego stowarzyszenia. W ten sposób można na przykład tworzyć mieszankę materiałów między drewnem a surowym metalem.

Jeśli zdecydujesz się na naturalną dekorację swojej kuchni, konieczne jest posiadanie elementów dekoracyjnych lub projektowych, które wyróżniają się wizualnie. Rzeczywiście, jeśli używasz tylko kolorów drewnopodobnych, twoja kuchnia będzie wyglądać trochę mdło. Użyj więc opraw oświetleniowych, aby dodać kilka nut koloru do swojego wnętrza.

Popularne kolory w kuchni z drewna.

Jeśli jesteś w nastroju do koloru, jest to również możliwe, gdy masz drewnianą kuchnię. Rzeczywiście, ciepły aspekt drewna dość dobrze łączy się z bardzo ciepłymi kolorami, takimi jak czerwony! Możesz zdecydować się na pomalowanie ściany, całej kuchni lub nawet zabawę z akcesoriami, takimi jak sprzęt AGD. Małe urządzenia gospodarstwa domowego (czajnik, ekspres do kawy, toster) są coraz częściej dostępne w wersjach kolorowych.
Należy pamiętać, że pomarańczowy, żółty, ale również zielony będzie harmonizować z drewnem. Jeśli zdecydujesz się na zieleń, będziesz mógł wnieść bardzo naturalny klimat, wybierając odcień zbliżony do roślinności. Nie wahaj się podkreślić tej naturalnej inspiracji umieszczając w kuchni zielone rośliny. Uwielbiają odmiany, które potrzebują wilgoci.
Dla uzyskania efektu modern wybierz bardziej jaskrawe odcienie. Żółty i pomarańczowy nadadzą Twojej kuchni akcent lat 70-tych, jeśli zdecydujesz się na elementy zabytkowe do dekoracji Twojej kuchni. Możesz również czerpać inspirację z stylu śródziemnomorskiego, aby wprowadzić żółć do swojej kuchni. W połączeniu z drewnem i ładnym niebieskim kolorem, daje letnią atmosferę w Twojej kuchni przez cały rok! Jeśli masz problem z wyborem pomiędzy kilkoma kolorami, pomyśl o płytkach! Składają się one z kilku jasnych kolorów, które doskonale łączą się z drewnem.

Może Ci się również spodoba