Jaką płytę szalunkową wybrać?

Płyta szalunkowa jest niezbędna na etapie budowy fundamentów budynków. Sklejki świetnie stabilizują wykopy ziemne i pozwalają budowniczym sprawnie wykonać wylewki. Na polskim rynku masz obecnie do wyboru wiele różnych płyt szalunkowych, o zróżnicowanej grubości i właściwościach. Jaką płytę szalunkową wybrać i czym się kierować przy wyborze? Sprawdź.
Wodoodporne płyty szalunkowe
Chcesz kupić płyty szalunkowe i nie wiesz, na co zwrócić uwagę przed zakupem? Pamiętaj, że materiał ten powinien być przede wszystkim wodoodporny, odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, która przenika z gruntu, powietrza i betonu. Spośród wielu różnych produktów, dostępnych w hurtowniach i sklepach, bez trudu wyszukasz sklejki wilgocioodporne, brzozowe lub topolowe.
Jaka płyta szalunkowa będzie odpowiednia na Twoją budowę? Postaw na płyty, wykonywane z wiórów drzew liściastych. Sklejki wykonywane z drzew liściastych wyróżnia to, że świetnie znoszą duże obciążenia i nie tracą kształtu pod wpływem działania wody. Musisz jednak wiedzieć, że sztywność i zwartą konstrukcję zapewnia płytom szalunkowym specjalny klej, za pomocą którego łączone są kolejne warstwy. Drewno samo w sobie jest bowiem higroskopijne, co oznacza, że w mniejszym lub większym stopniu zawsze wchłonie wilgoć.
Płyty szalunkowe na wymiar
Jaką płytę szalunkową wybrać? Do budowy szalunków stosuj gotowe płyty, cięte na wymiar, według twoich wytycznych. Materiał zamówisz w sklepach internetowych lub w lokalnej hurtowni. Jeśli nie chcesz tracić czasu na spotkania ze stolarzem, możesz samodzielnie określić wymiary płyty i zamówić ją bez wychodzenia z domu dzięki specjalistycznym narzędziom – konfiguratorom, dostępnym online.
Opcja zamówienia gotowych płyt szalunkowych na wymiar to gratka dla tych, którym zależy na tym, by zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz inwestować w drogie elektronarzędzia ani obrabiać płyt. Materiał znajdziesz w różnych grubościach i kolorach, do wyboru masz sklejki z połyskiem lub matowe, z narożnikami zaokrąglonymi lub prostymi.
Najnowsze komentarze