Zadbaj o czystość w domu i samochodzie

Zadbaj o czystość – jest bardzo ważna

Regularne sprzątanie, pozwala pozbyć się z domu czy samochodu wszystkiego, co może niekorzystnie wpływać na komfort funkcjonowania i zdrowie. Warto o tym pamiętać i znaleźć czas na porządki. Pamiętaj o tym, aby dbać o meble w Twoim domu. Każdy rodzaj powierzchni ma inne wymagania, co jest bardzo ważne. Kilka praktycznych porad dotyczących utrzymywania porządku, znajdziesz w kolejnych fragmentach tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Praktyczne porady dotyczące sprzątania

Nie lubisz sprzątać, ale wiesz, że utrzymanie porządku jest ważne? Dzięki tym poradom będzie Ci nieco łatwiej zadbać o czystość:

 • Odpowiednia organizacja – bez niej ciężko jest skutecznie zadbać o czystość. Warto wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu, na porządne sprzątanie. Można również skorzystać z innego rozwiązania, czyli czyszczenie każdego dnia w mniejszych ilościach.
 • Ozonowanie – dzięki niemu wnętrze Twojego domu i samochodu, będą naprawdę dobrze zdezynfekowane. Znikną również nieprzyjemne zapachy, takie jak zapach dymu papierosowego czy zapach kuchni. Warto skorzystać z tej usługi.
 • Wycieranie kurzu – nikt nie chce go widzieć w swoim domu. Pamiętaj, aby najpierw zająć się wyższymi, a następnie niższymi partiami. Dzięki temu – sprzątanie będzie efektywne, a kurz nie będzie opadał z wyższych partii na te już oczyszczone.
 • Podłoga zawsze na końcu – odkurzanie oraz mycie podłogi, powinno być ostatnią czynnością sprzątania.
 • Wykorzystaj odświeżacz powietrza – ten dobrej jakości usunie nieprzyjemne zapachy i sprawi, że wnętrze Twojego domu będzie przyjemnie pachniało.
 • Pamiętaj o firankach – niestety wiele osób zapomina o tym, iż firanki należy prać regularnie. Można prać je w pralce, ustawiając odpowiedni program prania. Warto dodać do bębna trochę soli, aby firanki były białe.
 • Fugi łazienkowe – jeśli je zaniedbasz, będą wyglądały źle a czyszczenie okaże się trudne. Warto czyścić je regularnie, z wykorzystaniem odpowiednich środków czystości i szczoteczki.
 • Kuchenka mikrofalowa – można ją szybko i skutecznie wyczyścić. Wystarczy wstawić do niej szklankę z dodatkiem sody oczyszczonej i podgrzać przez 3 minuty. Następnie należy przetrzeć wnętrze kuchenki.
 • Wykorzystaj domowe sposoby – soda oczyszczona, ocet, sok z cytryny, to podstawy środków czystości domowej roboty. Są ekologiczne, łatwe w użyciu i bardzo skuteczne. Warto je stosować, aby przekonać się, że to dużo lepsze rozwiązanie niż chemia.
 • Zaangażuj bliskich – jeśli nie mieszkasz sam, zadbaj o to, aby każdy z domowników włączył się w porządki domowe. To ułatwi sprzątanie i sprawi, że przebiegnie szybciej. Dzieci, mąż, żona? Każdy bez względu na płeć może zająć się sprzątaniem. Dzieci warto angażować, aby wiedziały, że dbanie o czystość jest ważne. Kilkulatek może posprzątać swój pokój. Być może nie zrobi tego idealnie, ale pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.
 • Zmywarka – warto ją posiadać. Zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy, a Twoje naczynia będą czyste

 

Może Ci się również spodoba