Kilka porad dotyczących sprzątania

Warto sprzątać regularnie

Utrzymywanie porządku w miejscach, gdzie człowiek funkcjonuje na co dzień, jest bardzo ważne. Dzięki regularnemu sprzątaniu można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, wirusów i bakterii. W takich warunkach funkcjonuje się dużo bardziej przyjemnie. Chemia gospodarcza pochodząca ze sklepu z pewnością się przyda, aby móc skutecznie oczyścić powierzchnie. Hurtownia to również dobre miejsce na zakupy, dzięki temu można zaoszczędzić i znaleźć wszystko to co potrzebne w jednym miejscu. Chemia domowa umożliwia skuteczne sprzątanie, ale na pewno przyda Ci się kilka porad, które znajdziesz poniżej.

Kilka porad dotyczących skutecznego sprzątania

Jeśli pragniesz mieć czyste mieszkanie, zapoznaj się z tą listą:

 • Zmywarka – warto ją posiadać. Dzięki niej Twoje naczynia będą czyste, a Ty zaoszczędzisz czas i pieniądze. To także dużo bardziej ekonomiczny na czyste naczynia, niż zmywanie ręczne.
 • Szafa – warto utrzymywać w niej porządek i regularnie układać ubrania, które się w niej znajdują. Jest to jedne z takich miejsc, które niewiele osób lubi porządkować. Warto jednak to robić, aby uniknąć bałaganu i trudności w znalezieniu tego, co potrzebne.
 • Pamiętaj o firankach – zbyt mało osób poświęca im wystarczającą ilość czasu. Wydają się być czyste przez wiele miesięcy, a tak naprawdę kryją się w nich duże ilości kurzu i roztoczy. Warto regularnie prać firanki w pralce.
 • Pod łóżkiem – tam kurz jest częstym widokiem, a nie powinno tak być. Jeśli będziesz odkurzać i myć podłogę pod łóżkiem regularnie, unikniesz dużego zabrudzenia, które i tak w końcu trzeba będzie uporządkować.
 • Wykorzystaj naturalne sposoby – dzięki sodzie oczyszczonej, soku z cytryny a także dodatku octu, można wyczyścić wiele powierzchni. To ekologiczny, tani i skuteczny sposób na posprzątanie mieszkania.
 • Sprzątanie podłogi zawsze na końcu – odkurzanie i mycie to ostatnia czynność, którą powinno się wykonać sprzątając.
 • Zwróć uwagę na to, co czyścisz – różne powierzchnie i materiały, potrzebują innego rodzaju pielęgnacji, środków i konserwacji. Pamiętaj o tym, dzięki temu meble posłużą Ci na wiele lat i będą wyglądały dobrze.
 • Skorzystaj z domowej roboty odświeżacza powietrza – wystarczy butelka ze spryskiwaczem, do której trzeba wlać wodę i dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Warto wprowadzić świeży zapach do swojego domu używając domowych sposobów.
 • Ozonowanie – dzięki niemu pozbędziesz się bakterii, wirusów i nieprzyjemnych zapachów. Można zrobić to samodzielnie, wykorzystując specjalną maszynę. Ozonowanie warto wykonać nie tylko w domu, ale także w samochodzie.
 • Parujące lustro w łazience – potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnego człowieka. Aby uniknąć parowania lustra w łazience, warto użyć do jego czyszczenia pianki do golenia. To naprawdę działa.
 • Piekarnik, mikrofalówka, szafka z koszem na śmieci – często zdarza się nam pomijać czyszczenie tych powierzchni. Nie należy o tym zapominać, ponieważ to bardzo ważne miejsca.

 

Może Ci się również spodoba