Czeka Cię przeprowadzka? Poznaj kilka porad

Przeprowadzka – przygotuj się odpowiednio

Każdy wie, że przeprowadzka to niełatwy czas. Trzeba wszystko odpowiednio pogrupować, zapakować i oczywiście przewieźć. Przeprowadzki są trudne, ale często są po prostu koniecznością. W tym artykule znajdziesz kilka porad, dzięki którym czas ten będzie nieco łatwiejszy. Zapraszamy do lektury.

Kilka cennych porad

Oto ważne kwestie, które pomogą Ci w tym niełatwym czasie przeprowadzki:

  • Zjedz to, co masz w lodówce – pakowanie i przewożenie żywności, to jedna z najbardziej problematycznych czynności, która może zakończyć się tym, iż jedzenie po prostu się zepsuje. Przez przeprowadzką warto rozplanować posiłki w taki sposób, aby do przewiezienia zostały jedynie suche produkty, takie jak ryż czy kasza.
  • Przygotuj kartony – można je kupić, lub przejść się do pobliskich sklepów. Mniejsze kartony znajdziesz w sklepach, które posiadają w sprzedaży asortyment taki jak małe ozdoby. Większe kartony znajdziesz w sklepach odzieżowych lub spożywczych. Pracownicy na pewno udostępnią Ci takie kartony, ponieważ nie potrzebują ich w takiej ilości, jaka zostaje im po rozpakowaniu dostaw.
  • Nie zwlekaj z rozpoczęciem pakowania – często wydaje się nam, że nie mamy dużej ilości rzeczy. Podczas pakowania okazuje się natomiast, iż sortowanie i pakowanie zajmują długie godziny. Warto zająć się tym wcześniej, niż później w pośpiechu i bez ładu pakować to, co chce się ze sobą zabrać.
  • Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy – nie warto transportować do nowego domu rzeczy, które leżą gdzieś w szafie nieużywane od lat. Bluzka w której nie chodzisz od kilku lat? Oddaj ją komuś, zeszyty dorosłego dziecka, które pozostały z czasów szkoły podstawowej? Nikomu już się nie przydadzą.
  • Oznaczaj kartony – to znacznie ułatwi rozpakowywanie. Warto napisać na kartonie, co znajduje się w jego środku, aby uniknąć dodatkowego stresu i bałaganu.
  • Zadbaj o bagaż podręczny – powinno znaleźć się w nim wszystko to, czego używasz codziennie i co jest najbardziej potrzebne. Warto umieścić w nim kosmetyczkę, pastę i szczoteczkę do zębów, bieliznę i kilka sztuk ubrań.

Pakowanie – delikatne przedmioty

Pamiętaj o tym, aby:

  • książki i dokumenty zapakować poprawnie, w dużej ilości są one bardzo ciężkie,
  • delikatne przedmioty odgradzaj od siebie, używaj folii bąbelkowej,
  • na spód kartonu pakuj to co ciężkie, a na górę lżejsze przedmioty,
  • kartony, w których spakowane są delikatne lub szklane przedmioty, oznacz napisem „uwaga szkło” lub „ostrożnie”.

Samodzielny transport kartonów może być bardzo kłopotliwy. Warto skorzystać wówczas z firmy, która zajmuje się przeprowadzkami i posiada odpowiednie samochody. Dzięki temu przeprowadzka przebiegnie sprawniej, a Ty zaoszczędzisz sobie nerwów. Warto rozważyć tę propozycję. Można również wynająć pakowny samochód, bez konieczności opłacania osób, które wniosą i zniosą kartony. Jeśli chcesz uniknąć kilku kursów osobówką, upychania rzeczy na siłę, wynajem auta do przeprowadzki będzie najlepszym rozwiązaniem

 

Może Ci się również spodoba